D.U.K. Dažniausiai užduodami klausimai geodezijoje

Kadastriniai (geodeziniai) sklypų matavimai, statinių kadastriniai matavimai, topografinės nuotraukos, detalieji planai, žemės valdos projektai, kaimo plėtros žemėtvarkos projektai, statinių kontrolės-geodezinės nuotraukos, statinių nužymėjimas ir kita – tai mūsų kasdienis darbas, kurį atliekame kokybiškai, sutartu laiku ir už prieinamą kainą.

Šioje srityje „Geodezijos linija“ specializuojasi nuo 2011 metų, tad esame sutelkę darnią ir darbščią kvalifikuotų specialistų komandą.

Darbus vykdome aukšto tikslumo matavimo prietaisais ir specializuota programine įranga, kuri nuolat tobulinama ir atnaujinama.
Šioje srityje „Geodezijos linija“ specializuojasi nuo 2011 metų, komandą.

Užduoti klausimą

 • Interneto svetainėje nurodome orientacinę geodezinių matavimų kainą, nes kainai įtakos turi net keletas veiksnių. Pavyzdžiui, matuojamo žemės sklypo plotas arba tai, kaip skubiai reikia atlikti geodezinius matavimus. Paslaugos kainą deriname individualiai, o nuolatiniams klientams taikome nuolaidas.

  Preliminarias geodezinių matavimų kainas patogiai ir greitai galite sužinoti skiltyje „Kainos“ arba kviečiame kreiptis Jums patogiu būdu – el. paštu, telefonu arba užpildant užklausos formą.

 • Kadastriniai (geodeziniai) matavimai reikalingi, kad būtų tiksliai surinkti ir susisteminti duomenys apie žemės sklypus, pastatus, statinius ir kitą privatiems arba juridiniams asmenims priklausančią nekilnojamąją nuosavybę.

  Šie duomenys suvedami į Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastrą ir VĮ Registrų centro duomenų bazę.

 • Žemės sklypų geodeziniams matavimams atlikti reikalingi šie dokumentai:

  • Žemės sklypo planas;
  • Pažymėjimas apie nekilnojamojo objekto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre;
  • Nekilnojamojo turto formavimo juridiniai dokumentai;
  • Žemės sklype esančių pastatų ir statinių (jei tokie yra) kadastrinių matavimų bylos.
 • Statybos techninį prižiūrėtoją pravartu samdytis tuomet, kai norima sutaupyti laiko ir išlaidų. Nors statybos techninio prižiūrėtojo paslaugos kainuoja, tačiau specialistas garantuoja sklandžią darbų eigą, nuolat renka ir sistemina duomenis apie vykdomus darbus, todėl statybų pabaigoje be vargo pateikia visus reikiamus dokumentus, būtinus statinio registravimui ir įteisinimui.

  Daugiau

 • Ūkininko sodybos ir pagalbinio ūkio pastatų, fermų vietos parinkimo projektai žemės ūkio paskirties žemėje reikalauja tikslių kadastrinių matavimų. Pradedant tvarkyti šio tipo projektus reikalingas žemės sklypo planas ir žemės sklypo registro pažymėjimas.

  Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai yra viena iš mūsų kuruojamų sričių, todėl kviečiame kreiptis visais su šia sritimi susijusiais klausimais.

  Daugiau

 • Jei nusprendėte statyti tvorą, jai prireiks projekto, o taip pat – geodezinių matavimų, kad statinys atitiktų detaliojo plano reikalavimus. Pastačius statinį, atliekami kadastriniai matavimai – padaroma topografinė nuotrauka. Topografinė nuotrauka padeda įvertinti, ar išlaikyti atstumai nuo sklypo ribų, ar tvoros neišlenda už sklypo ribų.

  Daugiau

 • Trumpai galima sakyti, kad beveik visada, tačiau verta atsižvelgti į kiekvieną individualų atvejį. Pavyzdžiui, dažnai tenka išgirsti svarstymų – jei pastatas ar statinys yra toliau nei 3 metrai nuo sklypo ribos, tuomet kaimyninio sklypo savininko leidimo nereikia. Tačiau šis teiginys taip pat turi tam tikrų išlygų – kreipkitės į mus, mes greitai įvertinsime konkrečią situaciją ir atsakysime, ar reikalingas kaimynų sutikimas.

 • Dažniausiai topografinės nuotraukos padarymas mūsų profesionaliems geodezininkams užtrunka dvi savaites. Per šį laikotarpį matininkas surenka visą medžiagą iš inžinerinius tinklus (komunikacijas) prižiūrinčių organizacijų, atlieka geodezinius matavimus sklype, nubraižo planus ir juos suderina su tomis pačiomis inžinerinius tinklus prižiūrinčiomis organizacijomis –jos patvirtina, kad jų pateikta medžiaga teisingai pavaizduota galutinėje toponuotraukoje, o taip pat suderina su savivaldybe, kurios teritorijoje yra Jums priklausantis žemės sklypas.

 • Svetainėje pateiktos darbų kainos yra orientacinės, kadangi matininkų paslaugų kaina priklauso nuo to, kokios paslaugos yra reikalingos, kaip skubiai reikia atlikti matavimus, kokio ploto planuojamas matuoti žemės sklypas ir pan. Kiekvieną kainą deriname individualiai, o nuolatiniams klientams taikome nuolaidas.

  Orientacinės matininkų ir geodezininkų paslaugų kainos pateiktos skiltyje „Kainos“. Taip pat kviečiame kreiptis el. paštu, nurodytais telefono numeriais arba užpildant užklausos formą.

 • Į nurodytą topografinės nuotraukos kainą įtraukta Jūsų žemės sklypo (ir ne mažiau nei po 15 metrų aplink jį) matavimai vietovėje, topografinio plano parengimas (antžemis, požemis), derinimas su visomis instancijomis (ESO, TELIA, savivaldybe, kurioje yra Jūsų sklypas ir pan.), topografinio plano pateikimas skaitmenine forma (dwg., PDF), spausdintine forma, PVM, t. y., viskas, ko reikia standartiniams projektavimo darbams.

  Neįskaičiuota: inžinerinių tinklų šulinių išrašai, jei jiems būtų poreikis – jie reikalingi, kai projektuojami inžineriniai tinklai (vandentiekio tinklai, buitinių ir lietaus nuotekų tinklai); 3D paviršiaus modeliavimas (dažniausiai reikalingas projektuojant kelius).

 • Jei buvo pastatytas naujas pastatas ar pertvarkytos patalpos, jei norima užregistruoti seną statinį, kurio dar nėra registre arba užregistruoti butą po renovacijos ar remonto; jei norima užregistruoti inžinerinį pastatą – taip, kadastriniai (geodeziniai) matavimai yra reikalingi.

  Kadastriniai (geodeziniai) matavimai taip pat reikalingi, jei norite įregistruoti žemės sklypą, jį parduoti ar išnuomoti; taip pat jei norite padalyti ar sujungti kelis sklypus; norite patikslinti žemės plotą.

  Daugiau

 • Trumpas atsakymas į šį klausimą yra taip. Kadastriniai (geodeziniai) matavimai yra reikalingi parduodant žemės sklypą.

  Kadastriniai (geodeziniai) matavimai reikalingi, norint tiksliai žinoti žemės nuosavybės plotą ir ribas, kad nekliudomai būtų galima disponuoti savo nekilnojamuoju turtu. Taigi ir norint jį parduoti. Kviečiame kreiptis į „Geoline“, jei yra reikalingi žemės sklypo kadastriniai (geodeziniai) matavimai.

  Daugiau

 • Greičiausiai esate pastebėję, kad sąvokos kadastriniai matavimai ir geodeziniai matavimai kartais vartojamos sinonimiškai, o kitais atvejais apibūdina skirtingas paslaugas. Kadastriniai matavimai yra platesnė sąvoka, apimanti ir žemės sklypų, ir pastatų, butų, inžinerinių statinių matavimus, o geodeziniai matavimai – konkretesnė sąvoka, apibūdinanti būtent žemės sklypų matavimus.

  Daugiau

 • Žemės sklypo geodeziniai (kadastriniai) matavimai – tai kompleksas veiksmų, kuriais yra identifikuojamas nekilnojamasis daiktas, jo ribų posūkio taškų koordinatės, jame esančių statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir kiti techniniai nekilnojamojo turto matmenys, o taip pat apskaičiuojamas sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas, kiti nekilnojamąjį daiktą apibūdinantys duomenys.

 • Kadastriniai (geodeziniai) matavimai pradedami nuo reikiamos informacijos surinkimo, o tuomet atliekami teritorijos matavimai, siekiant užtikrinti tikslumą. Surinkęs ir parengęs visus duomenis, matininkas su žemės šeimininku suderina žemės sklypo ženklinimo dieną. 10 dienų iki žemės sklypo ženklinimo dienos, apie ženklinimą išsiunčiami informaciniai pranešimai atitinkamiems asmenims. Matininkas, atlikęs matavimus lauke, specialia programine įranga parengia žemės sklypo planą ir pateikia jį tikrinti Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, kuri patikrą atlieka per (apytiksliai) 10 darbo dienų. Kai skaitmeninė žemės sklypo kadastro byla pateikiama į VĮ Registrų centrą, tuomet savininkas pateikia prašymą šiai įstaigai įregistruoti naujus žemės kadastrinius matavimus, o registracija įprastai įvykdoma per 7 darbo dienas.

 • Interneto svetainės skiltyje „Kainos“ galite matyti orientacinę namo pridavimo kainą, priklausomai nuo to, kokie darbai yra atliekami. Nurodyta kaina yra už standartinį objektą, o didelės apimties objektų kaina yra derinama individualiai. Namo pridavimo kaina taip pat gali priklausyti nuo kelių faktorių, pavyzdžiui, esant nukrypimams nuo projekto, kai reikalingas projekto koregavimas. Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu, telefonu arba užpildžius užklausos formą.

  Namo pridavimas – tai paskutinis namų statybų, įsirengimo etapas, todėl dažnai norisi, kad jis įvyktų kuo greičiau ir be rūpesčių. Todėl patikimiausia šį procesą perduoti į profesionalių rankas – pasirūpinsime reikalingais dokumentais ir sklandžiu namo pridavimo procesu.

 • Statinių kadastriniai matavimai (arba inventorizacija) gali būti atliekami ne vieną kartą – dažniausiai tada, kai norima gauti paskolą ar kai ketinama nekilnojamąjį turtą įkeisti bankui. Taip pat ne vieną kartą kadastriniai matavimai gali būti atliekami ir pradėjus naujas statybas.

  Ne vieną kartą kadastriniai matavimai gali būti atliekami:

  • kai naujos statybos namo baigtumas siekia apie 50–80 % (namas dar neįrengtas, bet jau turi stogą);
  • kai naujos statybos namo baigtumas yra mažiau nei 10 % (yra pamatai);
  • kai naujos statybos namo baigtumas yra 100 %.
Geoline.lt Foninis paveiksliukas

Užduokite Klausimą

Matininkai Vilniuje atlieka kadastrinius matavimus, topografines nuotraukas ir kt.

Vilnius

Matininkai Vilniuje
Perkūnkiemio g. 4A, Vilnius LT-12128
El. paštas vilnius@geoline.lt
Mob. +370 670 88276Matininkai Kaune atlieka kadastrinius matavimus, topografines nuotraukas ir kt.

Kaunas

Matininkai Kaune
Kaunakiemio g. 1a, II aukštas, Kaunas LT-44351
El. paštas kaunas@geoline.lt
Mob. +370 670 88276

Matininkai Šiauliuose atlieka geodezinius matavimus, topografines nuotraukas, žemėtvarkos darbus ir kt.

Šiauliai

Matininkai Šiauliuose
Tilžės g. 82A, Šiauliai LT-78123
El. paštas siauliai@geoline.lt
Mob. +370 600 22380